Rozhovor pro magazín iKun.cz

Fabrizio Sigismondi
27.10.2020
Ukončením sezony třetí místo v Zakrzowě

O víkendu startoval úspěšně na CDI v Zakrzowě, ale dařilo se mu také na mistrovství. Fábine, v čem byl ale pro Vás tento rok jiný?
"Rok 2020 pro mě začal krásně - a byl jiný, protože v březnu se mi narodilo hříbátko, mé vlastní první hříbátko mého chovu." 

 

Který největší úspěch si s rokem 2020 budete spojovat?
Pro mě každé umístění a vítězství je úspěch a ohodnocení mé celoroční práce. Jinak co se týká toho největšího, tak to je nečekané druhé místo na mistrovství České republiky s mým vlastním koněm. Go for it je devítiletá holandská klisna, která vloni startovala na mistrovství České republiky v družstvech na úrovni S a letos jsem se těsně před mistrovstvím rozhodl vzít právě ji na MČR. Dva dny před uzávěrkou splnila kvalifikaci, takže na MČR jela podruhé ve svém životě tak těžký stupeň, proto jsem byl z finálního výsledku šťastný. 

Druhý kůň, kterého jsem měl v družstvech, osmiletá klisna Hot Love vyhrála obě dvě kola dané úrovně.

A ukončením sezony byl pro mě start na mezinárodních závodech v polském Zakrzowe a krásné 3. místo s Elegantem.

 

Když srovnáte začátek roku 2020 a konec – v čem jste se posunuli?
Posunuli se hlavně svěřenci jak čtyřnozí, tak dvounozí, a budeme doufat, že se budeme posouvat i nadále dál! Tak, jak jsme rok začali s plným elánem, tak jsme ho ukončili ještě s větším, a budeme doufat, že se svěřenci posunou o stupínek výše.

 

Máte mezi koňmi svého oblíbence - a proč?
Mám všechny své koně stejně rád. Je jasné, že jsou mezi nimi jedinci, kteří mají větší a vyšší privilegia, než ty ostatní, třeba jako Apropos (oslaví už brzy své 19. narozeniny!), ale i mé koňské holky (kobylky) mají rády, když jsou jako v bavlnce...

Zpět do obchodu