Fabrizio skvěle s Aproposem na CDI-W Brno

Skvělý začátek turnaje absolvovali Fabrizio Sigismondi a Apropos, když v zahajovací úloze Prix St.Georges obsadili s výsledkem 69.342% v devatenáctičlenném startovním poli 2.místo. Jen těsně je dokázala předjet Rakušanka Karin Kosak s Florentinem.

V sobotu Fabrizio s Aproposem zvítězili v soutěži IM1 v rámci malé rundy za vynikajících 69.711% a s Corradem AZ se pak v Grand Prix v rámci soutěže Světového poháru těsně kvalifikovali do nedělního finálového kuru.

Volná jízda IM1 se Fabriziovi s Aproposem bohužel nepovedla a s hodnocením 65.275% obsadili 7.místo. V Grand Prix Kur Světového poháru zajeli s Corradem AZ za slušných 64.050% a skončili na 10.místě, které znamená zisk 7 bodů do kvalifikace Středoevropské ligy Světového drezurního poháru. Ve světovém žebříčku FEI se Fabrizio s Corradem posunou vzhůru o téměř 150 míst směrem ke čtvrté stovce a to po pouhých dvou absolvovaných závodech (kromě Brna ještě únorové CDI Wroclaw).

"V neděli jsem nebyl v optimální psychické pohodě, zpráva o tragické smrti paní Vojáčkové, která mi byla velmi blízká, mě hluboce zasáhla. Nechci se na to ale vymlouvat, Apík už byl trochu unavený a bohužel se nám nevydařila klusová část kuru a navíc chyboval i v přeskokových řadách. S Corradem AZ jsme podali vcelku dobrý výkon, letošní velmi kvalitní konkurence účastníků závodů nás na vyšší příčky nepustila. Naopak maximálně spokojený jsem s výkony Apropose v PSG a s vítězstvím v sobotní IM1," zhodnotil Fabrizio své brněnské vystoupení.